نمایش 1–8 از 11 نتیجه

نمایش 9 24 36

قیمت و خرید کابل صنعتی

کابل‌های صنعتی طیف وسیعی از کاربردها را در صنایع اتوماسیون و تولید پوشش می‌دهند. این کابل‌ها که معمولاً به‌عنوان کابل‌های کنترل اروپایی برچسب‌گذاری می‌شود، کابل‌های عایق‌بندی‌شده و روکش‌دار LSZH و PVC را در بر می‌گیرد و طیف وسیعی از کاربردها را پوشش می‌دهند.

اتوماسیون صنعتی با کابل صنعتی

کاربردهای کابل صنعتی

این کابل‌ها برای کاربردهایی مانند کنترل نوار نقاله در تأسیسات تولید و کارخانه‌های مواد غذایی و آشامیدنی همچنین برای نظارت بر تجهیزات در کارخانه‌های شیمیایی و در اتاق‌های تمیز استفاده می‌شود.

انتخاب روکش کابل متناسب با نوع نصب است:

PVC –به‌عنوان متداول‌ترین روکش در اروپا استفاده می‌شود و ازاین‌رو در کابل‌های کنترل اروپایی رایج است و شامل کابل‌های کنترل برای کاربردهای برق مانند کابل YSLCY 0.6/1kV (CY) و YSLY 0.6/1kV کابل (YY) می‌باشد.

LSZH – برای کابل‌هایی که در اطراف تجهیزات حساس استفاده می‌شوند و ممکن است در صورت آتش‌سوزی آسیب ببینند، یک روکش هالوژن توصیه می‌شود. کابل‌های پرکاربرد عبارت‌اند از کابل LiHH و سیم مسی قطع‌بندی شده معادل آن، کابل LiHCH، و همچنین کابل H05RR-F. روکش سیلیکونی برای کاربردهایی با دمای بالا استفاده می‌شود.

PUR – کابل‌های پلی‌اورتان، از جمله Powerchain PUR، PUR-JZ Control، و کابل Ethernet صنعتی Cat 7 PUR، معمولاً در اتاق‌های تمیز و کارخانه‌های شیمیایی استفاده می‌شوند، زیرا مانع انتشار باکتری در اطراف می‌شود. پاره نمی‌شود و در برابر بیشتر مواد شیمیایی و روغن‌ها مقاوم است.

انواع کابل صنعتی

انواع کابل صنعتی عبارت است از:
• کابل پروفی باس
• کابل اترنت
• کابل پروفی نت
• کابل زیمنس
• کابل شبکه

کابل‌های پروفی باس

کابل صنعتی Profibus کابل اتوماسیون برای سیستم‌های نوع اتصال سریع فیلدباس صنعتی است که به‌ویژه برای کاربردهای فرایندی توسعه یافته‌اند. آنها عملکرد انتقال الکتریکی عالی را برای برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز جانبی (DP) و اتوماسیون فرایند (PA) ارائه می‌دهند.

استاندارد این کابل توسط Profibus و Profinet International (PI)، یک جامعه اتوماسیون پیشرو در جهان با تمرکز بر قابلیت همکاری و سازگاری تنظیم شده است. Profibus، یکی از دو فناوری این سازمان، با استاندارد IEC 61158 می‌باشد.

محدوده پروفی باس با کابل‌های کنترلی تولید شده با طول 4 تا 20 متر متفاوت است، آنها می‌توانند حداکثر 32 دستگاه را در هر بخش پشتیبانی کنند و بنابراین در مجموع تا 126 دستگاه را بسته به جریان سیستم پشتیبانی می‌کنند. کابل‌های Profibus جایگزین مناسبی برای Belden 3079A در بسیاری از کاربردها هستند.

این کابل‌ها به طور خاص طراحی شده‌اند تا ارتباطات حساس زمانی بین سیستم‌های اتوماسیون فرایند و تجهیزات جانبی توزیع شده را ارائه دهند. آنها به طور گسترده در فرایندهای کارخانه و در ارتباطات میدانی در شبکه‌های سلولی استفاده می‌شوند. این کابل‌ها مطابق با استاندارد اروپایی فیلدباس EN 50170 تولید می‌شوند و نرخ انتقال حداکثر 12 مگابیت بر ثانیه را ارائه می‌دهند.

Profibus PA برای اتصال سیستم‌های کنترل به ابزارهای میدانی در برنامه‌های اتوماسیون فرایند طراحی شده است. این کابل‌ها بر اساس Profibus DP هستند و از یک کوپلر قطعه استفاده می‌کنند تا امکان ارتباط شفاف بین اتوماسیون عمومی و شبکه‌های اتوماسیون فرایند را فراهم کنند.
محدوده کابل PROFIBUS بخشی از مجموعه جامع کابل‌های BUS است که به طور خاص برای سیستم‌های فیلدباس طراحی شده اند. برای پشتیبانی فنی با انتخاب کابل و لوازم جانبی ایده آل، می‌توانید با تیم فنی ما تماس بگیرید.

کابل‌های پروفی نت Profinet

کابل‌های Profinet کابل‌های اترنت صنعتی هستند که گاهی اوقات به‌عنوان Cat5 صنعتی یا Cat5 دو جفتی برای کابل‌کشی سیستم‌های فیلدباس صنعتی با پروتکل TCP/IP پذیرفته شده در سطح جهانی شناخته می‌شوند.

آنها برای کاربردهای اتوماسیون صنعتی انعطاف پذیر یا پویا مناسب هستند و مطابق با سیستم Profinet و مشخصات Cat5e، مقاومت تداخل الکتریکی فعال و غیرفعال عالی را ارائه می‌دهند. این کابل‌ها به طور گسترده در فناوری درایو مانند حمل و نقل و نوار نقاله و ساخت ماشین ابزار استفاده می‌شود.

کاربرد کابل PROFINET PUR

Profinet PUR یک کابل فیلدباس انعطاف پذیر برای کاربردهای ثابت یا پویا است که برای کاربردهای profinet نوع B مناسب است. آنها ساختار چهارگانه (2 جفت) با سطوح بالای راندمان محافظ دارند و عملکرد انتقال الکتریکی عالی را مطابق با مشخصات profinet و Cat5E ارائه می دهند. روکش این کابل ها بدون هالوژن و ضد شعله است.

Profinet PUR یک کابل فیلدباس انعطاف‌پذیر برای کاربردهای ثابت یا پویا است که برای کاربردهای profinet نوع B مناسب است. آنها ساختار چهارگانه (2 جفت) با سطوح بالای راندمان محافظ دارند و عملکرد انتقال الکتریکی عالی را مطابق با مشخصات profinet و Cat5E ارائه می‌دهند. روکش این کابل‌ها بدون هالوژن و ضد شعله است.

مشخصات کابل صنعتی PROFINET PUR عبارت است از:
• 300 ولت
• مس جامد کلاس 1
• هادی مسی رشته‌ای کلاس 2
• عایق
• LSZH (هالوژن کم دود صفر)
• پلی‌اتیلن جامد (پلی‌اتیلن)
• PET (نوار پلی‌استر)
• مواد بدون هالوژن
• Al/PET (نوار آلومینیومی/پلی‌استر)
• TCWB (بافته سیم مسی قطع‌شده)
• LSZH (هالوژن کم دود صفر)
• ترکیب PUR HFFR (بازدارنده شعله بدون هالوژن).

کابل اترنت

کابل‌های اترنت همه‌جا هستند. آنها اساس کار شبکه‌های سیمی هستند. این کابل‌ها هنگام ایجاد یک شبکه خانگی یا تجاری یا برقراری اتصالات اینترنتی حیاتی هستند. اما کابل صنعتی اترنت چیست؟ چه‌کار می‌کنند؟ و چرا به آنها نیاز دارید؟

کابل‌های اترنت نوعی کابل صنعتی شبکه هستند. آنها برای کار با پورت‌های اترنت طراحی شده‌اند. پورت‌های اترنت را می‌توان در روترها، رایانه‌ها، تلویزیون‌ها و اکثر دستگاه‌های دارای اینترنت و شبکه یافت. کابل‌های اترنت شبیه کابل‌های تلفن هستند. این کانکتور کمی بزرگ‌تر از کانکتور کابل تلفن است.

کابل اترنت 6XV1840-2AH10

اترنت روشی برای اتصال رایانه‌ها و سایر دستگاه‌های شبکه در یک فضای فیزیکی است که اغلب به‌عنوان یک شبکه محلی یا LAN شناخته می‌شود. ایده شبکه اترنت این است که رایانه‌ها و سایر دستگاه‌ها بتوانند فایل‌ها، اطلاعات و داده‌ها را بین یکدیگر به طور مؤثر به اشتراک بگذارند.

اترنت در سال 1980 معرفی شد. در سال 1982، مؤسسه مهندسین برق و الکترونیک (IEEE) این فرمت را استاندارد کرد و همه دستگاه‌های شبکه و کامپیوتر از پورت‌های مشابهی استفاده می‌کردند. IEEE یک راهنمای مکتوب برای استانداردهای اترنت ایجاد کرده و برای بهبود این استانداردها با پیشرفت فناوری تلاش می‌کند. تمام تولیدکنندگان کابل اترنت باید این استانداردهای سختگیرانه را رعایت کنند تا کیفیت و ایمنی دستگاهشان تضمین شود.

در انتهای هر کابل صنعتی یک فیش ماژولار کوچک و یک اتصال جک ثبت شده 45 (RJ45) قرار دارد. یک اهرم کوچک در بالا به ایمن کردن و باز کردن کابل صنعتی اترنت کمک می‌کند. هنگامی که کابل صنعتی را به اترنت فشار می‌دهید، باید در جای خود کلیک شود. بعضی پورت‌ها دارای یک چراغ LED هستند و جک اترنت در صورت اتصال موفقیت‌آمیز روشن می‌شود. طول کابل‌های اترنت می‌تواند متفاوت باشد. این کابل‌ها معمولاً از حدود 0.3 متر شروع می‌شوند و می‌توانند تا 30 متر و بالاتر بروند. همچنین امکان برش کابل‌ها به طول دلخواه وجود دارد.

کابل‌های اترنت در انواع رنگ‌های مختلف وجود دارند، هیچ تفاوتی بین رنگ کابل‌ها نیست. بسیاری از مدیران شبکه‌های کامپیوتری کابل‌های خود را با رنگ هماهنگ می‌کنند تا بتوانند به‌راحتی شبکه‌های خود را مدیریت و نگهداری کنند.

کابل اترنت چه کاری انجام می‌دهد؟

به طور معمول، کابل صنعتی اترنت برای ایجاد اتصال به اینترنت و اتصال دستگاه‌ها به یک شبکه محلی استفاده می‌شود. آنها به پورت‌های اترنت در دستگاه‌های مختلف وصل می‌شوند. رایج‌ترین کاربرد کابل صنعتی اترنت، اتصال روتر یا مودم وای‌فای به پورت ورودی اینترنت یا خط تلفن است. همچنین می‌توان از آن برای سیم‌کشی دستگاه‌هایی مانند تلویزیون، رایانه و سایر دستگاه‌هایی که برای کارکردن به اینترنت یا شبکه نیاز دارند، استفاده کرد.

کابل‌های اترنت ساختارهای متفاوتی دارند. رایج‌ترین ساختار کابل جفت پیچ‌خورده است.

کابل شبکه

پورت LAN که به‌عنوان پورت شبکه یا اتصال شبکه نیز شناخته می‌شود، سوکتی است که برای اتصال رایانه‌ها، سرورها، کنسول‌های بازی ویدئویی و سایر دستگاه‌ها به اینترنت استفاده می‌شود. این کابل‌ها معمولاً در پشت رایانه‌ها و دستگاه‌های شبکه قرار دارند و صرفاً برای ایجاد یک اتصال اینترنتی با سیم، برخلاف اتصال بی‌سیم، استفاده می‌شوند.

LAN مخفف Local Area Network است. LAN فقط مجموعه ای از دستگاه هایی است که در فاصله کوتاهی به هم متصل شده اند، در مقایسه با شبکه های گسترده (WAN) و شبکه های متروپولیتن (MAN) که دستگاه های واقع در فواصل قابل‌توجهی از یکدیگر را به هم متصل می کنند. پورت های LAN تقریباً به اندازه انگشت شست شما هستند. آنها شبیه جک های تلفن ثابت قدیمی هستند، اما پیشرفته تر از آن چون پورت های LAN دارای هشت پین هستند اما با جک های تلفن چهار یا شش پین دارند.

پورت‌های LAN در کجا قرار دارند؟

پورت‌های LAN روی مودم‌ها، روترها، سرورها، دکل‌های کامپیوترهای رومیزی، مینی پی سی، لپ‌تاپ‌ها، سوئیچ‌های شبکه، کنسول‌های بازی ویدئویی و حتی تلویزیون‌های هوشمند یافت می‌شوند.

برای اینکه یک پورت LAN عمل کند، به یک کابل اترنت و دو دستگاه سازگار با اترنت نیاز دارد. برای برقراری ارتباط، کابل صنعتی اترنت را به پورت LAN دستگاهی که به اینترنت متصل است، مانند مودم، روتر یا ترکیبی مودم – روتر، وصل می‌کنند و کابل را به رایانه، کنسول بازی یا سایر دستگاه‌ها.
کابل‌های LAN که اغلب به‌عنوان کابل‌های اترنت شناخته می‌شوند، از سیم‌کشی مسی تشکیل شده‌اند و در چند دسته مختلف قرار می‌گیرند که رایج‌ترین آنها Cat 5e و Cat 6 هستند. کانکتور RJ45 تنها قطعه‌ای در انتهای کابل اترنت است که در پورت LAN قرار داده شده است.

درگاه LAN گاهی اوقات به‌عنوان یک پورت RJ45 یا یک سوکت اترنت RJ45 نامیده می‌شود. چه کسی می‌دانست که پورت‌های LAN می‌توانند نام‌های مختلفی داشته باشند؟

حداکثر سرعت انتقال کابل صنعتی lan حداکثر پهنای باند
• Cat 5e 1 گیگابیت در ثانیه 100 مگاهرتز
• Cat 6 1 گیگابیت بر ثانیه 250 مگاهرتز
• Cat 6a 10 گیگابیت بر ثانیه 500 مگاهرتز
• Cat 7 10 گیگابیت بر ثانیه 600 مگاهرتز

به‌خاطر داشته باشید که این کابل‌ها نباید بیش از 100 متر باشد، در غیر این صورت سرعت انتقال داده کاهش می‌یابد. می‌توانید از تست سرعت اینترنت برای تعیین نرخ انتقال داده شبکه خود استفاده کنید و این به شما کمک می‌کند کابل صنعتی اترنت مناسب را برای برنامه خود انتخاب کنید. به‌طورکلی، بهتر است از کابل Cat 5e یا جدیدتر استفاده کنید، زیرا سرویس اینترنت گیگابیتی روزبه‌روز رایج‌تر می‌شود.

یک پورت LAN چه تفاوتی با پورت SFP دارد؟

چند تفاوت اساسی بین پورت‌های LAN و پورت‌های SFP موجود در رایانه‌ها و دستگاه‌های شبکه وجود دارد:
واضح‌ترین تفاوت این است که پورت‌های SFP (قابل اتصال با فرم کوچک) به‌جای صرفاً یک کابل اترنت، به یک فرستنده گیرنده SFP برای برقراری اتصال نیاز دارند.

همچنین بخوانید : انواع کابل شبکه در ایران

تفاوت دیگر فاصله است. کابل‌های اترنت به دلیل سیم‌کشی مسی‌شان، فقط می‌توانند تا قبل از کاهش عملکرد گسترش پیدا کنند. از سوی دیگر، یک پورت SFP امکان استفاده از کابل‌های فیبر نوری را فراهم می‌کند که می‌تواند بدون کاهش قابل‌توجهی در سرعت انتقال داده، گسترش بیشتری داشته باشد.

کابل زیمنس

کابل صنعتی RG59 Siemens کابل کواکسیال ترکیبی یک کابل دوربین مداربسته است که برای انتقال سیگنال‌های صوتی و تصویری به کار می‌رود و دارای یک کابل کواکسیال و یک کابل برق دو رشته سیم افشان مسی می‌باشد که سطح مقطع 0.35 میلیمتر مربع دارد.

طول آن 305 مترمی باشد و با روکشی مقاوم از جنس PVC تولید می‌شود

انواع کابل پروفی باس زیمنس