کابل های شبکه, مقالات

همه چیز راجع به کابل شبکه out door

کابل شبکه out door

همه چیز راجع به کابل شبکه out door

کابل شبکه out door یکی از کاربردی ترین محصولاتی است که در عرصه شبکه و الکترونیک ارائه شده و قابلیت های ویژه ای برای خریداران به همراه می آورد. هر یک از این کابل ها قابلیت های ویژه ای دارند و با ویژگی های منحصر به فردی ارائه می شوند. کابل های اوت دور با توجه به کارایی که در محل های مورد نظر دارند، نام گذاری می شوند. این کابل ها در سایت الکتروبندیک به خوبی مورد توجه قرار گرفته و به کار برده می شوند. انواع کابل های شبکه اوت دور در محل های خارجی نصب شده و در معرض عوامل محیطی مختلف کیفیت خود را حفظ می کنند.

بیشتر بدانید: تفاوت پچ کورد و کابل شبکه.

ویژگی های مهم  کابل شبکه out door

کابل شبکه out door با ویژگی ها و مشخصه های فنی مهمی به مشتریان ارائه می شود. برخی از مهمترین قابلیت های این کابل ها را در زیر مشاهده می کنید:

  • کابل out door برای شرایط محیطی مختلف طراحی شده است. ساخت و آماده سازی این کابل ها به صورت اصولی انجام گرفته و به همین خاطر نیز از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.
  • استفاده از این کابل ها در شرایط محیطی برفی و بارانی به سهولت انجام می گیرد. اشعه یو وی و سایر آسیب های محیطی نیز سبب خلل در عملکرد این کابل ها نمی شود.
  • این کابل ها با خاصیت ضد آب به تولید رسیده اند و به همین خاطر به سادگی آسیب ندیده و کیفیت اولیه خود را حفظ می کنند.
  • در ساختار آن ها از روکش های باکیفیتی استفاده شده است که از بخش های داخلی این کابل ها مراقبت می کنند. روکش های به کار رفته در آن ها از نوع پی وی سی بوده و به همین خاطر نیز مقاومت این محصولات را افزایش می دهد.
  • ضخامت بالای این کابل ها نیز از مهمترین ویژگی های آن ها است.

بررسی تفاوت های کابل های in door و out door

کابل  out door اغلب با کابل های in door مقایسه می شود. هر یک از این محصولات از ویژگی ها و قابلیت های مهمی برخوردار هستند و به همین خاطر نیز مورد توجه قرار گرفته اند. کابل های این دور برای محیط های داخلی به کار می روند و مدل های اوت دور در محیط های خارجی به کار برده می شوند و شاید مهمترین تفاوت این محصولات در کارایی آن ها می باشد.

کابل  out door با قابلیت تحمل دمایی قابل توجهی تولید شده و به همین خاطر نیز در هر شرایط جوی قابل استفاده خواهد بود. قابلیت های آن برای حفاظت از ارتباطات و اتصالات موجود در شبکه مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از مدل های کابل out door از دو روکش تشکیل شده اند و این مسئله مقاومت آن ها را به طرز قابل توجهی افزایش می دهد. اما ساختار کابل های شبکه in door ساده تر است و ضخامت و استحکام آن ها نیز کمتر از کابل شبکه out door  تعیین می شود.

بیشتر بخوانید: پروفی باس

شباهت های کابل شبکه out door و in door

هر یک از این کابل ها از نظر برخی ویژگی ها و مشخصه های فنی با یکدیگر شباهت دارند. برخی از شباهات آن ها به شرح زیر می باشند:

  • وظیفه هر دوی این کابل ها انتقال داده در دستگاه های مخصوص به شبکه است و به همین خاطر نیز استفاده های بسیار زیادی از این محصولات در این سیستم به عمل می آید.
  • در هر دوی مدل های این کابل ها از 8 زوج سیم به هم تابیده استفاده شده است.
  • در ساخت هر یک از آن ها از روکش های پی وی سی نیز استفاده می شود. با این تفاوت که در مدل های کابل محیط خارجی در کنار روکش پی وی سی از روکش پی ای نیز استفاده شده است.
  • شیلد و محافظ به کار رفته در هر یک از این کابل ها نیز مشابه هستند و به همین خاطر نیز استفاده از آن ها به سهولت انجام می گیرد.
  • هر یک از این کابل ها از برندهای معتبری وارد بازارهای فروش می شوند و مدل های متعددی از آن ها در بازارهای فروش وجود دارد.

کلام پایانی

در این مطلب در رابطه با کابل شبکه out door اطلاعاتی را بررسی کردیم. سایت معتبر الکتروبندیک برای خرید این محصولات در کنار شما و مشاور شما خواهد بود. شما می توانید، هر یک از پرسش های خود را از مشاوران الکتروبندیک جویا شوید. به این ترتیب خرید این محصولات به سهولت انجام می گیرد. در هر یک از مدل های این کابل ها ویژگی ها و قابلیت های مهمی وجود دارند که کارایی آن ها را مشخص می کنند. قیمت خرید این محصولات نیز بر این اساس تعیین می شود. شما می توانید، با بررسی نیازهای خود هر یک از انواع آن ها را خریداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *