کابل های شبکه, مقالات

کابل شبکه cat7e و کاربرد آن

cat7e cable

کابل شبکه cat7e و کاربرد آن یکی از مهمترین موضوعات صنعتی امروزی به شمار می رود. این کابل ها در دسته کابل های شبکه قرار می گیرند و از کارایی قابل توجهی در این صنایع برخوردار می باشند. استفاده از آن ها برای شبکه های کامپیوتری اترنت رایج است و برای ارتباط با دیگر کابل ها وسیله بسیار مناسبی می باشد. سازگاری بالای این محصول با دیگر کابل های موجود در سیستم از مهمترین ویژگی های آن به شمار می رود. در ادامه همراه ما باشید:

ساختار کابل شبکه cat7e

این کابل ها از 4 زوج سیم تشکیل شده اند که هر یک از آن ها از رنگ به خصوصی برخوردار می باشند. این سیم ها به هم تابیده شده اند و مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ های آبی، سفید، نارنجی، سبز و قهوه ای در میان این سیم ها جای می گیرد. این سیم ها در دسته های دو تایی قرار گرفته و با هم زوج سیم های کابل را تشکیل می دهند. هر یک از این زوج سیم ها از وظیفه به خصوصی برخوردار می باشند و در سیستم کامپیوتر عملکرد ویژه ای دارند.

دو زوج سیم های موجود برای دریافت اطلاعات در بخش ورودی مورد استفاده قرار می گیرند. دو زوج بعدی این سیم ها برای ارسال اطلاعات به کار می روند و از جایگاه مهمی در این عرصه برخوردار می باشند. بقیه رشته سیم های موجود در این کابل ها برای نویزگیری کابل مورد نظر به کار برده می شوند و به همین خاطر نیز استفاده از آن ها اهمیت دارد.

مقاله مرتبط: کابل شبکه cat5e چیست؟

ویژگی های مهم کابل شبکه cat7e

کابل شبکه cat7e و کاربرد آن  با کیفیت قابل توجهی مورد استفاده قرار می گیرد و به همین خاطر نیز مصارف آن در این عرصه هر روز بیشتر و بیشتر می شوند. استفاده از فناوری های پیشرفته در ساختار این کابل ها نیز از مهمترین ویژگی های این محصولات به شمار می رود. در ساختار آن ها از سوکت های پیشرفته استفاده می شود. به این ترتیب انتقال داده ها با قدرت بیشتری انجام می گیرد.

سرعت بالای انتقال داده نیز کابل cat7e را با محبوبیت بیشتری رو به رو می کند. امروزه در ساخت و طراحی شبکه های کامپیوتری به طرز قابل توجهی از کابل cat7e در بخش های مختلف استفاده می شود. به همین خاطر این محصولات با تقاضای بسیار زیادی در بازارهای مربوطه رو به رو شده اند. این محصولات بیشتر در مدل های شیلد دار تولید می شوند و تداخل های نویزی وارده را به کلی از بین می برند. به این ترتیب کارایی آن ها در سیستم شبکه به حد مطلوب می رسد.  استفاده از کابل cat7e در مسافت های طولانی نیز رایج شده است و کیفیت انتقال اطلاعات را به طرز قابل توجهی افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید: پروفی نت

مشخصات فنی کابل cat7e

کابل شبکه cat7e در سال های اخیر مورد توجه صنعتگران عرصه های مختلف قرار گرفته است. این اقلام صنعتی با ویژگی ها و مشخصه های مهمی ارائه می شوند که برخی از آن ها را در زیر مشاهده می کنید:

  • سرعت انتقال دیتا با استفاده از این کابل ها بسیار بیشتر می شود. انتقال دیتا با استفاده از این متریال در فواصل کوتاه تری انجام می گیرد و این مهمترین مشخصه آن ها به شمار می رود.
  • نوع کابل های به کار رفته در این محصول از نوع اس تی پی است که مرغوبیت قابل قبولی دارد.
  • فرکانس انتقال داده در کابل شبکه cat7e بسیار مطلوب تعیین می شود و نیازهای شبکه موجود را برآورده می سازد. این کابل ها اغلب با برخی از محصولات مشابه در میان اقلام شبکه مقایسه می شوند و ویژگی ها و کارایی آن ها در مقابل هم قرار داده می شود. از میان آن ها می توان به کابل cat6 اشاره کرد که از نظر برخی مشخصه های فنی نقاط اشتراکی با این محصول دارد.

مقایسه کابل شبکه cat7e و کاربرد آن با cat6

به طور کلی کابل های cat7e از پیشرفته ترین تجهیزات الکترونیکی ارائه شده در سال های اخیر به شمار می رود که مصارف بسیار زیادی در این عرصه دارند. این کابل های درجه یک نسل جدیدی از این محصولات هستند که توانسته اند جایگزین محصولات قدیمی شوند. دامنه فرکانسی هر یک از این کابل ها با هم تفاوت دارد و مدل cat6 در جایگاه پایین تری قرار می گیرد.

کابل شبکه cat7e  در عرصه های مختلف

این محصولات در بخش های خانگی، اداری و صنعتی کارایی خواهند داشت. کارایی آن ها برای اتصال به اینترنت در بخش های خانگی بسیار مورد توجه قرار دارد و سبب جلب توجه مشتریان می شود. افزایش سرعت شبکه با استفاده از آن ها از مهمترین مزایای استفاده از این تجهیزات به شمار می رود. هاستفاده از آن ها در اتاق های سرور نیز رایج شده و از مهمترین مصارف این محصولات الکترونیکی به شمار می رود. دسته بندی های مختلف آن ها هر یک با طول به خصوصی برای مصارف متعدد به کار می روند. همچنین  استفاده از آن ها در بسیاری از شرکت ها و کاربران خانگی آن ها بسیار رایج شده و این مسئله نیاز به تولید این محصولات را دوچندان می کند. قیمت خرید هر یک از این کابل ها نیز به صرفه تر از مدل های دیگر تعیین شده است.

بیشتر بدانید: کابل شبکه cca چیست؟

کلام پایانی  

کابل شبکه cat7e در این مطلب مورد بررسی قرار گرفت. هر یک از این محصولات کاربردی در دنیای امروز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند و به همین خاطر نیز تولید آن ها در عرصه های صنعتی با افزایش بالایی رو به رو شده است. هر یک از این کابل ها از برندهای متعددی در بازارهای فروش ارائه می شوند. برای خرید هر یک باید به فروشگاه ارائه دهنده این محصولات دقت داشته باشید و خرید آن ها را از این مراکز خرید انجام دهید. برای خرید باید استانداردهای ساخت این کابل ها را نیز زیر نظر داشته باشید و آرم و برندهای درج شده بر محصول را به دقت کنترل کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *