کابل های شبکه

کابل شبکه cca چیست و چه کاربردی دارد؟

کابل پروفی نت

شاید برای شما سوال باشد که بخواهید بدانید کابل شبکه CCA چیست؟ در این مقاله به صورت جزئی درباره آن صحبت خواهیم کرد. اما از جمله مهمترین تجهیزاتی که می تواند در شبکه مورد استفاده قرار گیرد، کابل است. کابل بر بستر ارتباطی داده های داخل شبکه ارتباطات را فراهم می کند. از حمله اجزایی که در داخل کابل بسیار اهمیت دارد، مغزی آن است. قیمتی که برای مغزی در نظر گرفته می شود، معمولا توسط شرکت های ارائه شونده، تعیین می گردد. سایت الکتروبندیک جدید ترین اطلاعات را در این حوزه در اختیار شما خواهد گذاشت.

کابل شبکه CCA چیست؟

کابل شبکه CCA از جمله کابل هایی است که مخفف کابل آلومینیومی است. هادی که در این سیم قرار دارد، با آلومینیوم ساخته و پرداخته شده است. همچنین برلایه ی رویی آن روکشی از مس قرار می گیرد. استفاده از آن با توجه به فرایندی که برای تولید در نظر گرفته می شود، با قیمت ارزانی به فروش می رسد. استفاده از آن می تواند برای تجارت مزایای بسیاری داشته باشد.

بیشتر بدانید: کابل شبکه cat5e 

مزیت استفاده از کابل شبکه CCA چیست؟

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین کابل هایی که دارای ویژگی های مناسبی برای استفاده از کابل شبکه CCA می باشد. مزیت آن به شرح زیر است:

  • استفاده از آلومینیوم و مس برای تولید آن که روکش مس به دلیل قیمت مناسب می تواند مورد استفاده قرار گیرد. از نظر واحد اندازه گیری به حای وزن از متر باید استفاده کرد. همچنین برای صرفه جویی در هزینه ها بسیار مناسب است.
  • استفاده از آن با توجه به آلومینیوم و روکش مسی و سیم فولادی باعث می شود که در صورت انتقال انواع سیگنال ها با فرکانس بالا، از هدایت مناسب و یکسان برخوردار باشد.
  • استفاده از آن در برابر سایش دارای مقاومت بسیار بالایی است.
  • قابلیت بالایی در برابر لحیم پذیری دارد که می تواند بسیار مناسب باشد.

معایب استفاده از کابل شبکه CCA

همانطور که CCA دارای مزایایی در استفاده است، معایبی را هم با خود به همراه دارد. بنابراین معایب آن را با یک دیگر مورد بررسی قرار خواهیم داد:

  • استفده از آن با توجه به عملکرد الکتریکی که دارد، دارای رسانای کمتری در آلومینیوم به نسبت مس می باشد.
  • همچنین مقاومت DC هادی در آلومینیوم روکش دار از مس بیشتر است. بنابراین می تواند بر روی آن تاثیر بگذارد.
  • آلومینیوم به راحتی اکسید می شود. بنابراین در محیط هایی که سیم مستعد گرما است، از سیم آلومینیومی روکش مس می توان استفاده کرد. از کابل هسته مسی می توان در مکان هایی که دارای مقاومت بالایی برای درجه حرارت بالا است، مورد استفاده قرار گیرد.

در بررسی نمونه کابل شبکه CCA  باید گفت این کابل به معنی مس با روکش مسی است که یکی از نمونه قدیمی ترین کابل های شبکه محسوب می شود. استفاده از آن دارای آلیاژ پایینی است. در واقع از مخلوط مس با برنج، قلع و آلاینده ها مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه با فویلی مسی پوشانده می شود و کیفیت آن به نسبت کابل یاد شده بسیار کاهش پیدا می کند. رسانایی که از ناخالصی ها با محتوای اکسیژن بالا و مقاومت بیش از حد آلومنیوم مملو شده است. استفاده از آن که به معنی فولاد با روکش مسی است، بنابراین با نوع رسانای فولادی که با لایه مس پوشانده شده است، مانند کابل CCA است. فولاد دارای مقاومت مکانیکی بالاتری است. بنابراین می تواند جایگزین مناسبی برای مس باشد.

مقاله مرتبط: کابل شبکه cat7e و کاربرد های آن.

تفاوت کابل cccوccs با کابل شبکه CCA چیست؟

با بررسی دیگر کابل ها می توانیم بهتر به کابل شبکه CCA چیست؟ پی ببریم. تفاوت عمده ای در این کابل ها رویت می شود قطعا، اولین ویژگی می تواند قیمت آن ها باشد که قیمت مس یعنی CCC از دو نمونه دیگر  گران تر است. از نظر دوام کابل CCS دارای دوام بیشتری است. همچنین عملکرد بسیار خوبی در استفاده دارد. استفاده از کابل CCC برای انتقال داده بسیار مناسب است. همچنین وزن CCA از دو نمونه دیگر بسیار سبک تر است. کابل هایی که دارای مغزی و یا آلومینیوم و فولاد هستند از انعطاف پذیری کمی برخوردار هستند. از نظر مقاومتی فلز آلومینیوم بسیار مقاومت بالایی به نسبت مس دارد.

همچنین بخوانید: پروفی باس

کلام پایانی

کابل شبکه CCA چیست؟ قطعا یک سوال کلی درباره انواع کابل ها خواهد بود. با بررسی انواع کابل های cca،ccs،ccc می توانیم به ماهیت و نوع کاربری که دارند دسترسی بیشتری پیدا کنیم. نوع عملکردی که کابل ها دارند به صورت جدی تحت تاثیر مغزی آن می باشد. با توجه به ویژگی هایی که برای استفاده از آن ها نام برده می شود، می توان بهترین نمونه آن را خریداری کرد. همچنین کابل شبکه cca با توجه به استاندارد هایی ارائه می شود و مزایای خوبی برای استفاده دارد. سایت الکتروبندیک مفتخر است که توانسته است بهترین خدمات را در این زمینه به شما ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *