کابل های شبکه, مقالات

کابل شبکه cat5e چیست؟

cat5e

کابل شبکه cat5e یکی از بهترین تجهیزات امروزی است که در عرصه های الکترونیکی در دسترس مشتریان قرار می گیرد. این کابل ها ساختار باکیفیتی دارد و استفاده از آن ها در عرصه های مختلف متداول است. این کابل ها از نسل جدید کابل های شبکه هستند که در ساخت و آماده سازی هر یک از متریال مسی استفاده می کنند. به این ترتیب ساختار مقاومی به این کابل ها می بخشند. در ادامه همراه ما باشید:

مقاله مرتبط: کابل شبکه cat7e و کاربرد های آن

کابل شبکه cat5e و کاربرد های آن

این کابل ها از چهار زوج سیم تابیده شده تشکیل شده اند که کارایی این محصول را به حداکثر می رسانند. هر یک از این زوج سیم ها برای مصارف به خصوصی به کار برده شده و وجود آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. فرکانس هایی که این کابل ها پشتیبانی می کنند بسیار بیشتر بوده و از قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند. از این رو کاربری آن ها در ساخت و آماده سازی محصولات مختلف افزایش یافته است.

اتصال آن ها به انواع دستگاه ها نیز بر میزان خرید و فروش این محصولات در بازارهای مربوطه می افزاید. کابل شبکه cat5e محدودیتی در استفاده ندارد و به کار بردن آن ها در انواع دستگاه ها و اتصالات مربوط به آن ها میسر است. پهنای باند وسیع این کابل نیز از دیگر مشخصه های آن به شمار می رود.

سقف سرعت هر یک از این کابل ها در دنیای تکنولوژی برای مصارف مختلف ارزیابی می شود و از راهکارهای متعددی برای افزایش این سرعت استفاده می کنند. به این ترتیب کیفیت و کارایی کابل ها افزایش می یابد. کابل شبکه cat5e از نوع مفتولی است. در ساختار برخی از آن ها نیز از رشته سیم های به خصوصی استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید: پروفی باس

مقایسه انواع مدل های کابل شبکه cat5e

کابل شبکه cat5e از ویژگی های به خصوصی برخوردار است. در دنیای صنعت دسته بندی های مهمی از این محصولات وجود دارند که هر یک از آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. انواع آن ها از جهات مختلف با هم قیاس می شوند تا کارایی هر یک مشخص شود. به این ترتیب خرید بهتری در میان این اقلام کاربردی انجام می گیرد. برخی از دسته های آن ها رشته ای بوده و برخی نیز از نوع مفتولی هستند. در این زمینه استحکام و مقاومت هر یک از این مفتول ها مورد بررسی قرار می گیرد.

مدل های مفتولی اغلب از میزان قدرت بسیار بیشتری برخوردار هستند و مقاومت آنها در برابر عوامل مختلف بسیار بالاتر ارزیابی می شود. به همین خاطر نیز میزان کاربرد آن در عرصه های مختلف صنعتی نیز افزایش یافته است. انتقال داده ها در مسافت طولانی تر با استفاده از رشته سیم های مفتولی بسیار ساده تر انجام می گیرد. از این رو این اقلام برای مصارف حساس تر به کار برده می شوند. انواع رشته ای اما مزایایی بر مدل های مفتولی دارند. از میان مزایای آن ها می توان به انعطاف پذیری بالای این رشته سیم ها اشاره کرد. در صورتی که مکان های کابلی مورد نظر شما جا به جایی بالایی دارند باید از این محصولات استفاده کنید.

همچنین بخوانید: اترنت

تفاوت های کابل ها

کابل شبکه cat5e یکی از مدل های به روز کابل های شبکه است که نسل های گذشته آن در سری های 4 و نسل جدید آن در سری 6 ارائه می شود. هر یک از آن ها از ویژگی های به خصوصی برخوردار بوده و کاربران مخصوص خود را دارند. برای خریدی بهتر توصیه می کنیم، به ویژگی های هر یک از این محصولات دقت داشته باشید و هر یک را بر اساس کاربردهای خود خریداری کنید. کابل شبکه cat5e برای محیط های گسترده بسیار مناسب تر از مدل های 4 و 6 است. به همین خاطر نیز استفاده از آن ها در محیط های بزرگ بیشتر است.

اما مدل های 6 از سرعت بالاتری برای پشتیبانی داده ها برخوردار بوده و قدرت عملکرد آن در این زمینه بالاتر از کابل شبکه cat5e می باشد. هزینه و بودجه خرید هر یک از این کابل ها نیز از دیگر وجوه تمایز آن ها به شمار می رود که تفاوت های آشکاری در میان این محصولات به وجود می آورد.

بیشتر بخوانید: پروفی نت

کلام پایانی

در این مطالب در خصوص انواع کابل شبکه cat5e و ویژگی های مهم این محصولات اطلاعاتی کسب کردید. این اقلام کاربردی در دنیای صنعت با هدف افزایش سرعت انتقال داده در شبکه اترنت پا به عرصه های تکنولوژی گذاشتند و از زمان تولید تاکنون به میزان بالایی به تولید رسیدند. هر یک از آن ها در برندهای مختلف دنیا تولید شده و وارد بازارهای فروش شدند. این روزها در کشور ما مدل های متنوعی از این محصولات ارائه می شوند که اتصالات شبکه با استفاده از آنها با بهترین کیفیت انجام می گیرد. شما می توانید این اقلام را با بهترین کیفیت خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید. سایت الکترو بندیک شما را در این حوزه راهنمایی می کند.

بیشتر بدانید: کابل شبکه cca چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *