کابل های شبکه

هر آنچه که باید در مورد تجهیزات شبکه بدانید

Passive network

تجهیزات شبکه

تجهیزات شبکه چیست؟ چه مزایا و معایبی دارد؟ انواع شبکه ها کدام اند؟ اگر این سوالات به ذهن شما نیز خطور کرده است، بدون شک در تلاش خواهید بود که جامع ترین و کامل ترین پاسخ را برای آن ها پیدا کنید.. از این رو مجموعه الکترو بندیکت اینجاست تا با استفاده از این مقاله، هر آنچه که نیاز است بدانید را به طور رایگان در اختیارتان قرار دهد.

از این رو پیشنهاد می شود که این وب سایت را ترک نکرده و به مطالعه این محتوا بپردازید.

اهمیت و مزایای استفاده از شبکه چیست؟

پیش از آن که به بررسی اهمیت و مزایا تجهیزات شبکه بپردازیم، لازم است که درکی روشن در رابطه با مفهوم شبکه دریابیم. شبکه های کامپیوتری وسیله ای است برای انتقال اطلاعات و داده های موجود در یک رایانه به رایانه ای دیگر کاربرد دارد.
این نوع از شبکه های رایانه ای توسط ادمین های شبکه های رایانه و فناوری اطلاعات راه اندازی می شوند و شما برای آن که بتوانید به این نوع از تجهیزاتشبکه دسترسی داشته باشید، باید از این ادمین ها کمک بگیرید.

شبکه های کامپیوتری از آن دسته مواردی هستند که در پیشترفت و توسعه کسب و کارها نقشی حیاتی ایفا می کنند. آن دسته از افرادی که به مدیریت و اداره کسب و کارهای انلاین و اینترنتی توسط کامپیوتر می پردازند، بدون شک اهمیت کیفیت بالای تجهیزات شبکه را درک کرده اند.

بررسی مزایای استفاده از شبکه

در بخش بالا اطلاعاتی در رابطه با شبکه های رایانه ای کسب کردیم و حال نوبت آن است که به بررسی مزایای تجیهزات شبکه بپردازیم. اگر بخواهیم به مزایای آن را ذکر کنیم، بهتر است به لیست درج شده در زیر توجه کنید.

• افزایش دسترسی به اطلاعات و ارتباطات
• راحت تر شدن اشتراک گذاری منابع
• تسریع اشتراک گذاری فایل ها
• برخورداری از انعطاف پذیری بالا
• برخورداری سیستم از قیمت پایین و کیفیت بالا
• افزایشی کارایی هزینه
• افزایش میزان ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات

تجیهزات شبکه برای اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی فرایندها به شمار می رود که در اثر پیشرفت در حوزه برنامه نویسی منطقی دیجیتالی پا به عرصه تولید گذاشته است که در آن میزان مداخله انسان در فرایند های تولیدی و فرماندهی تجهیزات مکانیکی به طور چشمگیر کاهش پیدا کرده است.
اپراتور ها در فرایند تولید محصول با استفاده از بهره گیری از شبکه های اتوماسیون صنعتی، در مرحله ابتدایی اپراتور با استفاده از سوپاپ مقدار و میزان سوخت مورد نیاز برای اجاق را متناسب با دمای دلخواه تنظیم می کند.

تجهیزات شبکه اکتیو چیست؟

تچیهزات شبکه اکتیو به آن دسته از تجهیزات الکتریکی گفته می شود که در مسیر یابی ، هدایت، تولید و بازیابی سیگنال های الکترونیکی کاربرد دارند. این نوع از شبکه ها بیشتر برای مدیریت، نظارت و انتقال بسته های اطلاعاتی مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که عدم وجود این تجهیزات در شبکه باعث بروز اختلال در شبکه خواهد شد.

تجهیزات شبکه پسیو چیست؟

تجهیزات شبکه پسیو به آن دسته از تجهیزاتی گفته می شود که فعال نبوده و تاثیری در روند انتقال داده ها ندارند. این شبه برای خدمات نصب و راه اندازی شبکه ها کاربرد داشته و هیچ دخالتی در پیکربندی شبکه ها ندارد.

انوع کابل شبکه

پیش از آن که بررسی و معرفی انواع کابل شبکه بپردازیم، بهتر است بدانیم که کابل شبکه چیست؟
کابل شکبه بستری است که برای انتقال و دریافت اطلاعات و داده کاربرد دارد. این محصول باتوجه به پارامتر هایی مانند هم بندی، اندازه شبکه و پادمان در انواع مختلف تولید می شود. هر کدام از انواع کابل های شبکه کاربرد هایی مختص به خود دارند که سایر مقالات این مجموعه می توانید به مطالعه آن ها بپردازید.

تجهیزات شبکه از انواع مختلفی کابل ها تشکیل شده اند که به شرح زیر هستند.

کنتاکتور

کنتاکتور از آن دسته تجهیزات شبکه به شمار می رود که به عنوان یک کلید اتوماتیک عمل کرده و انتقال جریان و داده ها را امکان پذیر می کند.

کیستون شبکه

کیستون شبکه از پرکاربرد ترین قطعات در تجهیزات پسیو شبکه به شمار می رود که به عنوان رابط عمل می کند. کیستون شبکه از دو جایگاه ها به عنوان های جایگاه های ورودی کابل شبکه و قسمت خروجی کابل شبکه تشکیل می شود.

پچ کورد شبکه

این نوع از تجهیزات شبکه، یک کابل نوری یا الکتریکی است که کاربرد آن، اتصال موقت یک دستگاه الکتریکی یا نوری به دستگاهی دیگر به منظور انتقال و هدایت سیگنال های مورد نیاز و برقراری ارتباط بین آن دو است.

کلام آخر

مجموعه الکترو بندیکت در این محتوا سعی بر آن داشت که شما را با تجهیزات شبکه و انواع آن آشنا سازد تا درصورت نیاز و خرید، بتوانید به تنهایی محصول مورد نیاز خود را شناسایی کرده و اقدامات لازم را انجام دهید. اگر در وهله خرید اتواع تجهیزات و کابل شبکه هستید، این مجموعه شرایطی را برای شما فراهم کرده است که بتوانید با استفاده از راهنمایی کارشناسان، با کیفیت ترین محصول را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *